Sport

Szkolenie sportowe w Zespole Szkół ogólnokształcacych i Sportowych  w Pruszkowie jest prowadzone na dwóch poziomach
 

Szkoła ponadgimnazjalna: Gimnazjum:
  • piłka nożna
  • koszykówka chłopców
  • koszykówka dziewcząt
  • siatkówka dziewcząt
  • lekkoatletyka
  • piłka nożna
  • koszykówka chłopców
  • koszykówka dziewczat
  • siatkówka dziewcząt
  • lekkoatletyka

 

Najważniejsze sukcesy sportowe

I miejsce w Koszykarskiej Lidze Szkół Średnich sezon 2009-2010 Warszawskiego Okręgowego Związku Koszykówki

skład reprezentacji ZSTiO Pruszków:
od lewej górny rząd: trener Bartłomiej Przelazły, Łukasz Uler, Sławomir Fijałkowski, Filip Wojcieszak, Łukasz Bonarek, Maciej Adamczewski,
od lewej dolny rząd: Patryk Antoniewicz, Paweł Curyl, Michał Potraski, Adam Olewniczak


 

2008 rok - I miejsce w koszykowej lidze szkół średnich
2009 rok - Mistrzowie Mazowsza w koszykówce szkół
gimnazjalnych
2009 rok - VII miejsce w ogólnopolskiej gimnazjadzie w koszykówce

2010 rok - reprezentacja Polski w koszykówce: Bonarek Łukasz, Wierzchowski Rafał, Potraski Michał
2010 rok - v-ce Mistrzowie Polski szkół średnich - Gorlice 2010

w roku szkolnym 2010/2011

1) Biegi

a) Biegi przełajowe

  • Mistrzostwa Pruszkowa - Klaudia Funtowicz ? srebrny medal
  • Mistrzostwa Powiatu Pruszkowski - Klaudia Funtowicz ? brązowy medal
  • Zawody międzypowiatowe - Magda Pająk ? VI miejsce ? awans do Gimnazjady

b) Mazowieckiej  Sztafety

  • Mistrzostwa Pruszkowa - II miejsce dziewczęta;   II miejsce chłopcy
  • Mistrzostwa Powiatu Pruszkowskiego - II miejsce dziewczęta;  II miejsce chłopcy

2) Piłka nożna

a) Mistrzostwa szkół średnich:

  • Dziewczęta ? I miejsce międzypowia
  • Chłopcy ? I miejsce międzypowiat
b) Mistrzostwa szkół gimnazjalnych
  • Dziewczęta ? II miejsce Mistrzostwa Puszkowa
3) Koszykówka

Mistrzostwa szkół średnich:

  • Dziewczęta ? II miejsce Mistrzostwa Pruszkowa
  • Chłopcy ? I miejsce międzypowiat
  • Chłopcy ? V-CE MISTRZOWIE POLSKI ?szkół średnich

4) Piłka nożna halowa

  • Chłopcy   ? I miejsce - powiat Mistrzostwa Szkół Średnich

5) Tenis stołowy

  • Chłopcy ?(gimnazjum) ? III miejsce międzypowiat

 

w roku szkolnym 2009/2010

Gimnazjum Sportowe

Biegi przełajowe:

Mistrzostwa Pruszkowa

  • I miejsce -Natalia Wiśniewska IIGB
  • II miejsce -Anna Nikitin II GB
  • III miejsce - Wojciech Olejnik

Mistrzostwa Powiatu

  • II miejsce - Natalia Wiśniewska II GB
  • III miejsce - Anna Nikitin II GB

Mistrzostwa Międzypowiatowe

  • I miejsce - Natalia Wiśniewska II GB
  • VII miejsce - Anna Nikitin IIGB

Piłka nożna

Mistrzostwa Pruszkowa
  • II miejsce - dziewczęta
  • II miejsce - chłopcy
Koszykówka

Mistrzostwa Powiatu

  • II miejsce - dziewczęta

Mistrzostwa Międzypowiatowe

  • II miejsce - chłopcy


Tenis stołowy

Mistrzostwa Pruszkowa
  • IV miejsce- dziewczęta
  • I miejsce - chłopcy
Mistrzostwo Powiatu
  • IV miejsce - chłopcy


Szkoła ponadgimnazjalna

Piłka nożna

Mistrzostwa Pruszkowa
  • II miejsce - dziewczęta
  • II miejsce - chłopcy
Mistrzostwa Powiatu
  • I miejsce - dziewczęta
  • I miejsce  - chłopcy
Mistrzostwa Międzypowiatowe
  • II miejsce - dziewczęta
  • I miejsce - chłopcy

Koszykówka

Mistrzostwa Powiatu

  • III miejsce - dziewczęta
  • Mistrzostwa Międzypowiatowe
  • II miejsce - chłopcy

Siatkówka

Mistrzostwa Powiatu
  • IV miejsce - dziewczęta
  • IV miejsce - chłopcy
Piłka nożna halowa

Mistrzostwa Międzypowiatowe

  • IV miejsce - dziewczęta
  • III miejsce - chłopcy

Piłka ręczna

Mistrzostwa Powiatu
  • III miejsce - dziewczęta

Sukcesy sportowe w roku szkolnym 2008/2009

Gimnazjum sportowe

Piłka koszykowa chłopców
  • Międzypowiatowe Mistrzostwa Szkół Gimnazjalnych ? I miejsce - awans do finału Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży
Piłka nożna chłopców
  • II miejsce w Mistrzostwach Pruszkowa
  • II miejsce w turnieju z okazji 10-cio lecia Powiatu Pruszkowskiego
Lekkaatletyka ? biegi przełajowe
  • 2 i 3 miejsce indywidualnie w Mistrzostwach Pruszkowa
  • 2 i 3 miejsce indywidualnie w Mistrzostwach Powiatu Pruszkowskiego
  • awans 2 uczennic do finału Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży

Szkoły ponadgimnazjalna

Piłka koszykowa chłopcówchłopców

  • Międzypowiatowe Mistrzostwa Szkół Średnich ? II miejsce

Piłka nożna chłopców

  • Międzypowiatowe Mistrzostwa Szkół Średnich ? I miejsce

Piłka nożna dziewcząt

  • Mistrzostwa Powiatu Pruszkowskiego III miejsce

Historia sportu w ZSTiO

Tradycje sportowe uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Pruszkowie sięgają lat sześćdziesiątych. W 1970 roku szkole naszej przypisano charakter szkoły sportowej. Z okazji jubileuszu 50 lecia istnienia szkoły Zarząd Główny Szkolnego Związku Sportowego przyznał szkole honorową odznakę ?Za Zasługi w Sporcie Szkolnym?.

Odznakę tę szkoła otrzymała jako pierwsza w Polsce. Za godne reprezentowanie województwa na Igrzyskach Młodzieży Szkoła otrzymała również odznakę ?Za zasługi dla Rozwoju Kultury Fizycznej I Sportu? przyznaną przez Wojewódzki Komitet Kultury Fizycznej i Turystyki.

Szkoła przez lata osiągała znaczące sukcesy w skali regionu, kraju, Europy i świata. Na znakomite wyniki pracowali uczniowie, doskonała kadra trenerska oraz dyrekcja szkoły. Najwybitniejsi sportowcy powoływani byli do kadry reprezentującej Polskę na Mistrzostwach Europy i Świata.

Obecnie szkoła powraca do tradycji szkoły sportowej. Nowopowstałe Gimnazjum Sportowe powołane przez Starostwo Powiatowe w Pruszkowie ma rozwijać talenty sportowe młodzieży i kształcić przyszłych olimpijczyków.

znaczące osiągnięcia sportowe:

Lekkoatletyka

  • 1965/66  ? złoty medal w Ogólnopolskich Zawodach Drużynowych Szkół Średnich.
  • 1971 ? 1977 ? złoty medal w Mistrzostwach Mazowsza Szkół Średnich (chłopcy i dziewczęta)
  • 1974 ?  brązowy medal w Drużynowych Mistrzostwach Polski Szkół Średnich
  • 1975 ? srebrny medal w Drużynowych Mistrzostwach Polski Szkół Średnich
  • 1978 ? złoty medal w Warszawskiej Spartakiadzie Młodzieży

Strzelectwo

  • 1969 ? srebrny medal zespołowo w Centralnych Zawodach Strzeleckich ?Srebrny Muszkiet? w  Warszawie
  • 1971/72 ? srebrny medal zespołowo w Centralnych Zawodach Strzeleckich ?Srebrny Muszkiet? w Skolimowie Jeziornej
  • 1987? IV miejsce zespołowo dla Technikum Mechaniczno ? Elektrycznego w Pruszkowie w Centralnych Zawodach  Strzeleckich ,, Srebrny Muszkiet? we Wrocławiu
  • 1988 ? złoty medal w Centralnych Zawodach Strzeleckich ?Srebrny Muszkiet? dla dla Technikum Mechaniczno ? Elektrycznego w  Pruszkowie
  • 1993 ? brązowy medal zespołowo w Centralnych Zawodach Strzeleckich ?Srebrny Muszkiet?

Brydż Sportowy

  • 1985/86 ? V miejsce w Mistrzostwach Europy Juniorów indywidualnie Jacek Pągowski
  • 1985/86 ? I miejsce w Międzynarodowym Turnieju w Budapeszcie,  w Paryżu - indywidualnie Mariusz  Puczyński
  • 1987/88 ? I miejsce w Konkursie Światowym firmy EPSON ? indywidualnie ? Mariusz PuczyńskiKoszykówka
  • 1985/86 ? I miejsce  w Ogólnopolskiej Spartakiadzie Młodzieży   (chłopcy)
  • 1986/87? I miejsce w Ogólnopolskiej Spartakiadzie Młodzieży (kadeci)
  • 1988/89 ? srebrny medal w Mistrzostwach Polski Szkolnego Związku Sportowego (chłopcy)
  • 1989/90? srebrny medal w Mistrzostwach Polski Szkolnego Związku Sportowego (chłopcy)
  • 1991/92 ? IV miejsce w półfinałach Mistrzostw Polski Kadetów
  • 1996 ?  I miejsce w Warszawskiej Spartakiadzie Młodzieży
  • 2006 ?  IV miejsce w Mistrzostwach Polski (kadeci - dziewczęta)
  • 2006 ?  I miejsce (złoty medal) w Międzynarodowym Turnieju w Austrii (dziewczęta)

Łyżwiarstwo szybkie

  • 1994/95 ? IV miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów
  • 1995/96 ? złoty medal w Ogólnopolskiej Gimnazjadzie Młodzieży w Zakopanem dla drużyny ZSM-E w Pruszkowie
  • 2001 ? VIII miejsce sztafety w Mistrzostwach Świata juniorów we Włoszech Sławomir Chmura i Andrzej Perzyński otrzymali powołanie do kadry Polski w łyżwiarstwie szybkim.

Piłka  nożna

  • 1973 ? V miejsce w Polsce w rozgrywkach Szkół Średnich o Puchar Przeglądu Sportowego
  • 2005 ? I miejsce o Puchar Burmistrza Grodziska Mazowieckiego
  • 2005 ? II miejsce w Halowym Turnieju Piłki Nożnej w Kaliszu