Categories: Zabawki

Na czym polega gra memory dla dzieci?

Należy mieć świadomość, że dzieci przez pierwsze lata swojego życia przechodzą bardzo skomplikowane procesy, których już nigdy później nie doświadczą. Szczególnie intensywnie ćwiczona jest przez nie koncentracja i pamięć, właśnie dlatego kształtowanie tych aspektów jest tak istotne dla ich rozwoju. Świetnym rozwiązaniem będzie gra memory dla dzieci

Gra o rosnącym stopniu trudności

Gra memory dla dzieci posiada różne stopnie trudności. Jest to zatem świetna propozycja dla rodziców posiadających pociechy w różnym wieku, a także temperamencie. Warto wiedzieć, że Memory na 3 sposoby (pamięć, spostrzegawczość, refleks) ma trzy stopnie trudności, przez co zabawa praktycznie nigdy się nie nudzi. Podczas niezwykłej rozgrywki dzieci mają możliwość ćwiczyć nie tylko koordynację wzrokowo-ruchową, ale również koncentrację, zapamiętywanie, refleks i spostrzegawczość. Najmłodsze dzieci bardzo rozwiną umiejętność nazywania codziennych czynności i mniej znanych zwierząt. Z kolei starsze pociechy będą wstanie nauczyć się porównywać, a także formułować wnioski przyczynowo-skutkowe. 

Ćwiczenie pamięci

Wariant związany z ćwiczeniem pamięci jest nie tylko najprostszy, ale również najbardziej popularny. Rekomendowany jest szczególnie dla najmłodszych dzieci. Polega na zapamiętaniu w jakim miejscu leży drugi element danej pary. 

Trening spostrzegawczości

Wariant ten został stworzony z myślą o trochę starszych dzieciach. Zadaniem graczy jest bowiem nie tylko zapamiętanie w jakim miejscu leży drugi element danej pary, ale również wskazanie minimum jednej z trzech różnic ukrytych na tych kartach. 

Ćwiczenie refleksu 

Jest to zdecydowanie najtrudniejszy stopień trudności w grze Memory dla dzieci. W wariancie tym liczy się szybkość, dlatego jest on przeznaczony dla starszych dzieci. W przypadku, gdy danemu graczowi uda się odkryć daną parę kart zadaniem pozostałych użytkowników tej rozgrywki jest jak najszybsze wskazanie różnic. Można przed rozpoczęciem gry ustalić czy obowiązkiem będzie wskazanie jednej, dwóch czy nawet trzech różnic.