Categories: Zabawki

Niezwykły towarzysz zabaw dla dziecka

Zabawka to nieodłączny element świata dziecka. W połączeniu z bogatą dziecięcą wyobraźnią wypełni każdą wolną chwilę. Jednak zabawa to nie tylko zwykła rozrywka – dzięki niej dziecko uczy się, poznaje świat, ćwiczy pamięć i zdolności manualne. Zabawki to niezbędny element do prawidłowego rozwoju psychofizycznego każdego malucha.

Lemur-zabawka dla młodych miłośników przyrody

Lemury to stworzenia z dalekiego kraju, jakim jest Madagaskar. To właśnie na tej wyspie żyje ich najwięcej. Egzotyczna kraina z niespotykanymi zwierzętami i niezwykłą przyrodą rozbudzi wyobraźnię nie tylko najmłodszych. Żyjące tam ogoniaste lemury to bardzo aktywne, wszędobylskie zwierzaki. To drobne i średniej wielkości ssaki z podrzędu lemurowych. Ich cechą charakterystyczną są bajeczne, długie i puszyste ogony. 

W ciągu dnia wraz ze swoimi towarzyszami skaczą, bawią się i czołgają. Lemury prowadzą dzienny tryb życia, w nocy natomiast śpią na drzewach. Do jego ulubionego jedzenia należą soczyste owoce i liście. Większość z nich żyje w koronach drzew, ale wyjątek stanowi lemur katta, jeden z najbardziej rozpoznawalnych gatunków lemura. Większość czasu spędza na ziemi i ma długi, prążkowany ogon w kolorze biało-czarnym.

Dalekie podróże w domowym zaciszu 

Lemur zabawka pozwoli dziecku na chwilę wejść do tego nieznanego świata i być może natchnie je do głębszego poznawania naszej pięknej planety. Maluch będzie miał okazję zaznajomić się z różnorodnością stworzeń i pomoże mu odkryć w sobie ciekawość świata. Ponadto przyjazna zabawka będzie zawsze  w pobliżu na wypadek, gdyby mamy lub taty nie było, a dziecko chciałoby się do kogoś przytulić. Lemura zabawka zapewni poczucie bezpieczeństwa, czy to w przedszkolu lub szkole, czy podczas wizyty u lekarza.

Zabawka może pomóc dziecku w nawiązywaniu nowych znajomości – koledzy i koleżanki zaciekawieni postacią lemura chętnie przyłączą się do wspólnej zabawy. Być może będzie to okazja do wymiany zdań na temat różnych ciekawych zwierząt, jakie dzieci ostatnio poznały? Albo jakie interesujące miejsca odwiedziły? To wszystko sprawia, że zabawkowy lemur to świetny pomysł na prezent dla malucha. Wypełni czas i da wiele radości.